Kolejny zawodnik w Wybrzeżu!

6 lipca 2017

Do składu Wybrzeża Gdańsk w sezonie 2017/2018 dołączy kolejny szczypiornista. Krzysztof Gądek to grający na lewym rozegraniu młodzieżowy reprezentant Polski.

Krzysztof Gądek jest drugim po Marku Marciniaku wzmocnieniem czerwono – biało – niebieskich. Do Wybrzeża przyszedł z gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Tam natomiast trafił z juniorskiego zespołu Wybrzeża Gdańsk. Gądek podkreśla, że zadomowił się już w Trójmieście, co ułatwiło mu decyzję o kontynuowaniu kariery w Gdańsku. – Trzy lata spędziłem w gdańskim SMSie, dzięki czemu poznałem już Gdańsk i środowisko. Z tym miastem byłem związany już od dłuższego czasu. Występowałem w juniorskiej drużynie Wybrzeża, zdobywając z nimi w jednym sezonie złoto, w innym brązowy medal Mistrzostw Polski, dlatego chcę się przyczyniać do dalszych sukcesów – tym razem w drużynie seniorskiej – opowiada rozgrywający.

Od kilku sezonów Wybrzeże stawia przede wszystkim na młodych zawodników. Superligowe parkiety są dla takich szczypiornistów najlepszą w kraju szansą na rozwój umiejętności. Gądek przyznaje, że zrobi wszystko, żeby wykorzystać ją jak najlepiej. – Myślę, że jest to w jakimś stopniu spełnienie marzeń i nagroda za moją dotychczasową pracę. Indywidualnie chciałbym grać jak najlepiej, ale przede wszystkim liczą się jak najlepsze występy całej drużyny. Chciałbym być częścią dużych sukcesów Wybrzeża, pomagać w ich osiąganiu – mówi.

O miejsce w składzie Gądek powalczy z Hubertem Korneckim i wracającym po kontuzji Michałem Bednarkiem. Młody zawodnik liczy się z tym, że nie będzie miał łatwego zadania. – Wybrzeże ma już bardzo dobrych zawodników. Myślę, że na początku moją rolą będzie przede wszystkim podglądanie starszych kolegów, zbieranie od nich cennego doświadczenia i wspomaganie ich na parkiecie – zakończył.

Zdjęcie: www.sportowefakty.pl (prywatne zbiory zawodnika)