Mariusz Jurkiewicz dołącza do sztabu szkoleniowego Torus Wybrzeże

19 listopada 2020

Wielokrotny reprezentant Polski, wielokrotny mistrz Polski, mistrz Hiszpanii, zdobywca Pucharu Polski, mistrz Europy do lat 20, zdobywca Super Globe – Mariusz Jurkiewicz dołączy do sztabu szkoleniowego Torus Wybrzeże Gdańsk. Będzie sprawował funkcję asystenta trenera pierwszego zespołu Krzysztofa Kisiela.

Jeszcze jako zawodnik 163-krotny reprezentant Polski miał zasilić gdański zespół. Postanowił jednak pomóc przez sezon swojemu ówczesnemu klubowi, czyli Vive Kielce. Niestety rozgrywek nie udało mu się dokończyć z powodu ciężkiej kontuzji, po której ostatecznie zdecydował się zawiesić buty na kołku. Swoją przyszłość od zawsze chciał związać ze sportem, w którym osiągnął praktycznie wszystko i taką okazję będzie miał teraz w Torus Wybrzeżu.

Moje przyjście do Wybrzeża było ogłaszane już znacznie wcześniej, ale tak się potoczyły moje losy, że trafiłem dopiero teraz i też w innej roli, niż początkowo było zaplanowane  – już nie zawodnika, a członka sztabu drużyny. Gdy w lutym doznałem kontuzji, już wiedziałem, że etap gry jest za mną, i że muszę dać sobie spokój z profesjonalnym uprawianiem sportu. Gdy z kolanem było już wszystko w porządku, mogłem się skupić na kolejnym etapie rozwoju, który gdzieś zawsze miałem z tyłu głowy, czyli byciu trenerem – nauce tego zawodu i kształceniu się w tym kierunku – deklarował Mariusz.

Jako asystent trenera Mariusz Jurkiewicz będzie skupiony na zajęciach z młodymi zawodnikami w kadrze Wybrzeża i na poprawie ich indywidualnego przygotowania:

Przede wszystkim chce się skupić na młodzieży w drużynie, na poprawie ich indywidualnych umiejętności, wskazywaniu im jakichś pomocnych technik treningowych, pomocy w trakcie samych meczów oraz oczywiście wsparciu dla trenera, który ma całą grupę do ogarnięcia i nie zawsze jest w stanie wychwycić absolutnie wszystkie niuanse. Będąc na treningach mam nadzieję, że będę w stanie pomóc na tyle, ile się ode mnie oczekuje. Dodatkowa para oczu z pewnością nie zaszkodzi – powiedział popularny „Kaczka” po pierwszych zajęciach z drużyną.

Torus Wybrzeże ma w swojej kadrze wielu bardzo młodych zawodników, którzy podnosząc swoje umiejętności, będą mogli aspirować do wyższych celów – tak indywidualnych, jak i drużynowych. Doświadczenie zdobyte przez Mariusza na najwyższym poziomie w Europie, będzie z pewnością kolejnym dodatkowym bodźcem do podnoszenia swoich sportowych kwalifikacji szczypiornistów pierwszego zespołu.

Chcemy się rozwijać i stworzyć odpowiednie warunki naszym młodym graczom. Doświadczenie Mariusza zdobyte w trakcie kariery, poprzez występy w Reprezentacji Polski, a także Hiszpanii i Polsce na najwyższym poziomie, pomoże tym młodym graczom. Do tego może być dobrym uzupełnieniem trenera Kisiela, a zawsze taka osoba przyda się do wprowadzenia nowych technik treningowych, konsultacji taktyki czy obserwacji drużyny w trakcie meczu. Chcemy wykorzystać doświadczenie Mariusza w celu poprawienia aspektów sportowych naszej drużyny – wyjaśnił Prezes Torus Wybrzeża, Jacek Pauba.