Memoriał im. Leszka Biernackiego w Gdańsku zakończony. Torus Wybrzeże zajmuje III miejsce

21 sierpnia 2021

Cztery kluby PGNiG Superligi rywalizowały 20-21 sierpnia w gdańskiej hali AWFiS-u o pierwsze, historyczne trofeum w I memoriale imienia słynnego na Pomorzu trenera Leszka Biernackiego. W meczu o III miejsce zwyciężyli gospodarze, czyli drużyna Torus Wybrzeża, która uporała się ze szczecińską Sandra SPA Pogonią 28 do 23. W wielkim finale z kolei Energa MKS Kalisz uległ MMTS-owi Kwidzyn 22:29.

Wszystkie wyniki turnieju 20 sierpnia:

SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN vs MMTS KWIDZYN 21:31 (13:14)

Pogoń: Andrysiak, Wiśniewski, Arsenić – Krok 1, Kapela 1, Wąsowski 1, Gierak 3, Krupa 3, Bosy 3, Starcević 3, Jedzinak, Krysiak 4, Rybski, Zaremba 1, Polok 1.

MMTS: Szczecina, Dudek, Matlęga – Kornecki 1, Grzenkowicz 1, Orzechowski 1, Ekstowicz, Krieger 3, Peret 5, Zieniewicz 2, Majewski, Guziewicz 3, Ossowski 2, Nastaj 8, Szyszko 2, Pluczyk 1, Landzwojczak, Jankowski.

 

TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK vs ENERGA MKS KALISZ 22:25 (12:14)

Wybrzeże: Wałach, Żurawski – Mosquera, Pieczonka 3, Gądek 3, Leśniak 3, Jachlewski 1, Kosmala 1, Papaj 7, Comerlatto 1, Woźniak 1, Janikowski 2, Sulej.

Kalisz: Krekora, Zakreta – Krępa 7, Tomczak 3, Kamyszek 3, Adamski 1, Kus 3, Drej, Pedryc, Góralski 2, Wróbel, Szpera 1, K. Pilitowski 2, M. Pilitowski 3, Bekisz.

 

21 sierpnia:

Mecz o III miejsce

TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK vs SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN 28:23 (14:14)

Wybrzeże: Wałach – Mosquera 3, Pieczonka 6, Gądek 2, Leśniak 7, Jachlewski 4, Kosmala, Papaj 1, Comerlatto 1, Janikowski 4, Woźniak, Sulej.

Pogoń: Andrysiak 1, Wiśniewski, Arsenić – Krok 4, Kapela, Wąsowski 4, Gierak, Krupa 4, Bosy 2, Starcević 4, Jedzinak, Krysiak, Rybski, Zaremba 1, Polok 3.

Mecz o I miejsce

MMTS KWIDZYN vs ENERGA MKS KALISZ 29:22 (12:11)

Kwidzyn: Szczecina, Dudek, Matlęga – Kornecki 2, Grzenkowicz 1, Orzechowski 1, Ekstowicz, Krieger, Peret, Zieniewicz 3, Majewski, Guziewicz 4, Ossowski 3, Nastaj 6, Szyszko 6, Pluczyk, Landzwojczak 2, Jankowski 1.

Kalisz: Krekora, Zakreta – Krępa 3, Tomczak 1, Kamyszek 1, Adamski 3, Kus, Drej 1, Pedryc, Góralski 2, Wróbel 1, Szpera 5, K. Pilitowski 3, M. Pilitowski 2, Bekisz, Makowiejew.

 

Klasyfikacja końcowa drużyn:

  1. MMTS Kwidzyn
  2. Energa MKS Kalisz
  3. TORUS Wybrzeże Gdańsk
  4. Sandra SPA Pogoń Szczecin