Trzy mecze. Tyle spotkań rundy zasadniczej mają przed sobą zawodnicy PGNiG Superligi Mężczyzn. I choć podział na strefy play – off i play – out jest już praktycznie jasny, gdańszczanie nie chcą odpuszczać.

CZYTAJ DALEJ

W czwartek zawodnicy Energi Wybrzeża Gdańsk podejmą w domowej hali NMC Górnik Zabrze. Dzień później do gdańskiego AWF-u zawita kobiecy szczypiorniak na najwyższym poziomie. Osiem reprezentacji, trzy dni, dwanaście spotkań – tak zapowiada się Baltic Handball Cup!

CZYTAJ DALEJ

Bez przełamania w Opolu

17 marca 2019

Po serii porażek szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk udali się do Opola po przełamanie. Niestety, mimo iż mecz obfitował w wiele emocji i zwrotów akcji, druga połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 32:29.

CZYTAJ DALEJ

Przerwać złą serię

15 marca 2019

Energa Wybrzeże Gdańsk w kluczowym momencie sezonu zanotowała trzy porażki pod rząd. Wywalczenie upragnionej, ósmej lokaty w tabeli graniczy już niemalże z cudem. Czerwono – biało – niebiescy nie zamierzają jednak zwieszać głów. W niedzielę w Opolu zagrają o pełną pulę.

CZYTAJ DALEJ

Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk udali się do Lubina walczyć o bardzo cenne punkty. Niestety, gospodarze niemal od samego początku ułożyli grę pod swoje dyktando. W dużej mierze była to zasługa postawy Patryka Małeckiego w bramce i dużej nieskuteczności gdańszczan. Mecz zakończył się wynikiem 29:25. Tym samym czerwono-biało-niebiescy spadli na 10. miejsce w tabeli.

CZYTAJ DALEJ

Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk w poprzednim meczu mocno skomplikowali swoją sytuację przed końcem rundy zasadniczej. W spotkaniu z Chrobrym Głogów zabrakło im skuteczności. Na wyciągnięcie wniosku mają niewiele czasu, bo już w środę zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

CZYTAJ DALEJ

To był mecz, który mógł zadecydować o ostatecznym układzie tabeli. Do końca rundy zasadniczej zostało już tylko kilka spotkań i obie drużyny miały świadomość tego, o co grają.  Ostatecznie goście odrobili stratę, którą mieli do przerwy i wrócili do Głogowa z kompletem punktów.

CZYTAJ DALEJ

Po porażce ze Stalą Mielec zawodnicy Energi Wybrzeża Gdańsk oddalili się od upragnionego ósmego miejsca w tabeli. Awans do fazy play – off nie jest jednak niemożliwy. Warunek: wznieść się na wyżyny i liczyć na inne zespoły.

CZYTAJ DALEJ

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA pozostanie sponsorem tytularnym ligowych rozgrywek piłki ręcznej mężczyzn w Polsce. W ramach umowy zawartej
z Superliga Sp. z o.o. liga będzie nadal nosić nazwę PGNiG Superliga, a znak sponsora będzie eksponowany m.in. w logo rozgrywek, na strojach zawodników i bandach reklamowych w halach. Sponsor zaangażuje się również w projekt utworzenia w Polsce zawodowej ligi piłki ręcznej kobiet. Umowa została zawarta do 2023 roku. 
   CZYTAJ DALEJ

Z Mielca bez punktów

3 marca 2019

Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk w meczu 20. serii zmierzyli się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Gospodarze od pierwszych minut postawili twarde warunki. Mimo walki, czerwono-biało-niebiescy nie zdołali odrobić strat i do Gdańska wrócili bez bardzo cennych punktów.

CZYTAJ DALEJ