W najbliższą niedzielę czerwono – biało – niebiescy udadzą się do Wielunia. Tam z miejscowym MKS – em zmierzą się w 1/8 PGNiG Pucharu Polski.

CZYTAJ DALEJ

Kolejna zmiana kadrowa w Enerdze Wybrzeżu Gdańsk. W przerwie zimowej zespół wzmocnił Kelian Janikowski. Młody obrotowy związał się z klubem na 1,5 roku.

CZYTAJ DALEJ

Niestety, potwierdził się najgorszy scenariusz. Nie żyje Prezydent Paweł Adamowicz. To wielka tragedia, która dotknęła cały kraj.

CZYTAJ DALEJ

Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk pokonali Sokół Porcelana Lubiana Kościerzynę w meczu 1/16 PGNiG Pucharu Polski. W spotkaniu pełnym walki czerwono-biało-niebiescy odjechali rywalom w drugiej połowie. Rzutem na taśmę do składu dołączyli wracający tego samego dnia ze zgrupowania kadry B Artur Chmieliński, Wojciech Prymlewicz i Krzysztof Gądek. Mecz zakończył się wynikiem 18:25.

CZYTAJ DALEJ

W pierwszym meczu kontrolnym podopieczni Marcina Lijewskiego zmierzyli się z Mistrzami Czech – HCB Karviná. Do spotkania przystąpili w mocno okrojonym składzie – siedmiu zawodników przebywa na zgrupowaniach kadr narodowych. Mecz mógł podobać się licznie zgromadzonym kibicom. Ostatecznie gospodarze przegrali 29:30. 

CZYTAJ DALEJ

Trwają zgrupowania kadr narodowych. Blisko 50% zespołu Energi Wybrzeża Gdańsk otrzymało powołania. Jednocześnie, pozostali zawodnicy przygotowują się do wznowienia rozgrywek. W środę podopieczni Marcina Lijewskiego rozegrają sparing z HCB Karviná, a dzień później zmierzą się w 1/16 PGNiG Pucharu Polski z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna.

CZYTAJ DALEJ

Od dwóch lat jest menadżerem. To jego nowa misja. Wynieść ukochany klub na wyżyny. Wyżyny organizacyjne, sportowe i marketingowe. Podstawowy cel? Rozwój. Nieustanny. O tym, jak układa się współpraca ze sponsorami, jakie będą kolejne kroki i w którą stronę rozwinie się klub opowiedział Damian Wleklak.

CZYTAJ DALEJ

Krystian Wołowiec nie zagra już w barwach Energi Wybrzeża Gdańsk. Wraz z końcem roku młody rozgrywający opuścił gdański klub. Kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron.

CZYTAJ DALEJ

Początek roku zazwyczaj upływa nam na tworzeniu postanowień, nowych planów i nadziei na nadchodzące dwanaście miesięcy. Dla czterech zawodników Energi Wybrzeża Gdańsk rok 2019 zacznie się jednak szczególnie – od dwutygodniowego zgrupowania reprezentacji. Trener Przybecki spośród czerwono – biało – niebieskich wyłonił kolejnego debiutanta.

CZYTAJ DALEJ

Bilans trzech ostatnich miesięcy? Dziewiąte miejsce i 18 punktów. Do tego ośmiu kadrowiczów, kilka odkrytych talentów i całkiem niezłe widoki na przyszłość. Czego życzy sobie na Święta, co odróżnia jego zawodników od reszty zespołów, czy przewiduje jakieś zmiany i wreszcie: czy Marcin Lijewski ma powody do zadowolenia?

CZYTAJ DALEJ