Już w najbliższą niedzielę (18 kwietnia o godz. 14:00) szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk rozgrają spotkanie 20. kolejki PGNiG Superligi. Ich przeciwnikiem będzie Grupa Azoty SPR Tarnów, dla której będzie to bardzo ważne 60 minut w perspektywie końcówki obecnych rozgrywek. Gdańszczanie również celują w wygraną, która dałaby im więcej spokoju na końcówkę ligi. Rywalizację Torus Wybrzeża z Azotami Tarnów będzie można obejrzeć za pośrednictwem TVP Sport. CZYTAJ DALEJ

W Głogowie górą byli gospodarze, którzy przez większość spotkania byli o krok przed gdańszczanami. Zawodnicy Mariusza Jurkiewicza kilkakrotnie skracali dystans, w pierwszej połowie nawet wychodząc na prowadzenie, jednak doświadczona ekipa Vitalija Nata była przygotowana na taki scenariusz i za każdym razem znajdowała antidotum na zapędy rywali. Chrobry 32:29 Wybrzeże. CZYTAJ DALEJ

Głogowska twierdza nie upadła pod naporem zawodników Torus Wybrzeża. Po spektakularnym zwycięstwie z Azotami-Puławy gdańszczanie jechali na mecz z Chrobrym z ogromnymi apetytami, jednak na trudnym terenie, w hali im. Ryszarda Matuszaka, to ich rywale posiadali więcej jakości w obronie i ataku. To zapewniło im wygraną 32:29 i pozycję „siódmą” w stawce drużyn PGNiG Superligi. CZYTAJ DALEJ

Już jutro (sobota 10.04.21 r.) piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk rozegrają kolejne spotkanie PGNiG Superligi. Po piekielnie emocjonującym pojedynku z puławskimi Azotami podopieczni Mariusza Jurkiewicza będą podejmowani przez zespół Chrobrego Głogów. Obie ekipy złapały wyraźny wiatr w żaglach i chcą kontynuować zwycięski marsz w górę tabeli. Początek meczu 19. kolejki o godzinie 13:00. Transmisja w Emocje.TV. CZYTAJ DALEJ

Wicelider tabeli i jedna z najlepszych drużyn w Polsce Azoty-Puławy przyjechały do Gdańska w jednym celu: wygrać i dopisać kolejne trzy punkty. Jakie musiało być ich zdziwienie, kiedy w pewnym momencie tracili do Torus Wybrzeża 3 bramki, a następnie kiedy gracze Mariusza Jurkiewicza mieli piłkę „meczową” w swoich dłoniach… Ostatecznie mecz 8. serii PGNiG Superligi zakończył się remisem, a w rzutach karnych gdańszczanie okazali się bezbłędni i w pełni zasłużenie zgarnęli 2 „oczka”, choć pozostał ogromny niedosyt. Torus Wybrzeże vs Azoty-Puławy 34:34 k. 4:2. CZYTAJ DALEJ

Jest tylko jedna prawda tego sezonu z udziałem piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeża: spodziewajcie się niespodziewanego. Murowany faworyt do wygranej Azoty-Puławy uległy podopiecznym Mariusza Jurkiewicza w rzutach karnych (2:4) i zdobyły 1 punkt, choć to gdańszczanie powinni byli zakończyć batalię z pełną pulą w trakcie 60 minut. Ostatni celny rzut Santiago Mosquery nie został zaliczony pomimo tego, że piłka zatrzepotała w siatce. Torus Wybrzeże vs Azoty-Puławy 34:34, k. 4:2. CZYTAJ DALEJ

Chociaż druga runda PGNiG Superligi jest w rozkwicie, pojedynek piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeża Gdańsk z puławskimi Azotami, który zaplanowano na najbliższy czwartek (1 kwietnia), będzie dopiero pierwszym w sezonie rozgrywkowym 2020/21. To drugi rywal z rzędu gdańszczan (po Górniku Zabrze), który ma aspiracje medalowe i nie może sobie pozwolić na stratę punktów w żadnym zasadniczo spotkaniu. Początek starcia Torus Wybrzeże vs Azoty-Puławy o godzinie 16:30. Transmisja w Emocje.TV. CZYTAJ DALEJ

PGNiG Superliga od dłuższego czasu stawia na intensywny rozwój! Z każdym sezonem staramy się wprowadzać nowe założenia naszej strategii marketingowej. Przyszedł czas na sprawdzenie czy nasze zmiany idą w dobrym kierunku. Dlatego gorąco prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety z naszym badaniem Profilu Kibica i Wizerunku PGNiG Superligi. CZYTAJ DALEJ

W meczu 18. kolejki PGNiG Superligi niespodzianki nie było, chociaż spotkanie pomiędzy Torus Wybrzeżem a Górnikiem Zabrze długimi momentami trzymało w napięciu. Podopieczni Marcina Lijewskiego sukcesywnie zdobywali przewagę na dobrze mu znanym terenie gdańskiej hali AWFiS-u, ale nie pozostawali dłużni utytułowanym oponentom szczypiorniści Mariusza Jurkiewicza. W drugiej połowie spotkania gdańszczanie kilkakrotnie doskakiwali do zabrzan, jednak goście nie stracili chłodnej głowy i w samej końcówce wykorzystali brak skuteczności gospodarzy, i ustalili wynik na swoją korzyść – 29:24. CZYTAJ DALEJ

Wiele emocji dostarczyło piątkowe spotkanie Torus Wybrzeża z Górnikiem Zabrze. Gdańszczanie pokazali się z niezłej strony na tle walczącej o „krążek” ekipy Marcina Lijewskiego, jednak do zdobycia punktów to było tego dnia zbyt mało. Zabrzanie zbudowali sobie zaliczkę jeszcze przed przerwą, a w drugiej starali się wszelkimi sposobami ją utrzymać. Ta misja w pełni się powiodła i goście wygrali 29 do 24. CZYTAJ DALEJ