To było wydarzenie na miarę stulecia! Święto Niepodległości w PGNiG Superlidze miało wyjątkową oprawę. Przy pełnych trybunach szczypiorniści Energi Wybrzeże Gdańsk podejmowali Gwardię Opole. Ostatecznie lepsi w Meczu Niepodległości okazali się zawodnicy z Opola.

CZYTAJ DALEJ

Taki mecz zdarza się raz na sto lat! Już w niedzielę, 11 listopada, czekają nas wielkie, patriotyczne emocje! W Meczu Niepodległości Energa Wybrzeże Gdańsk podejmie Gwardię Opole. Sprawdźcie najważniejsze informacje techniczne przed meczem!

CZYTAJ DALEJ

Sto lat Niepodległości. Sto lat piłki ręcznej w Polsce. Do tego Gdańsk – Miasto Wolności. Specjalna, patriotyczna oprawa, wyjątkowe atrakcje i mecz trzymający w napięciu do ostatnich sekund. Tak zapowiada się tegoroczne Święto Niepodległości w PGNiG Superlidze. Już 11 listopada szczypiorniści Energi Wybrzeże Gdańsk podejmą Gwardię Opole.

CZYTAJ DALEJ

Sinusoida emocji, nagłe zwroty akcji, huśtawka nastrojów – czyli wszystko to, co w piłce ręcznej najpiękniejsze. Energa Wybrzeże Gdańsk i Zagłębie Lubin to drużyny o podobnym potencjale. Obie prowadzone przez młodych trenerów, opierające swoją grę na młodych zawodnikach. Obie w niedzielnym spotkaniu liczyły na komplet punktów. Ostatecznie, po dramatycznym spotkaniu, górą byli gospodarze.

CZYTAJ DALEJ

Wyniki – Junior

29 października 2018

Do Mistrzostw Polski w kategorii Junior przystąpiły trzy zespoły Energi Wybrzeża Gdańsk. Drużyny prowadzone przez trenerów Leszka Biernackiego i Szymona Biernackiego (EWG I), Bartosza Peplińskiego i Marka Mońko (EWG II) oraz Jakuba Bonisławskiego i Jakuba Malczewskiego (EWG III) osiągnęły następujące wyniki.

CZYTAJ DALEJ

Rozgrywki w kategorii Dzieci toczą się trybem turniejowym. W ostatnią niedzielę października odbył się pierwszy turniej ligowy, w którym drużyna Pauliny Dajdy zmierzyła się z zespołami Stowarzyszenie Akademii Sportu Kiełpino, UKS Szczypiorniak Gdańsk oraz UKS PTF Gdańsk. Poniżej zamieszczamy wyniki tych zawodów.

CZYTAJ DALEJ

W rozgrywkach o Mistrzostwo Polski w kategorii Junior Młodszy biorą udział trzy zespoły Energi Wybrzeża Gdańsk. Drużyny są prowadzone przez trenerów Marcina Pilcha (EWG I), Jakuba Bonisławskiego i Karola Radeckiego (EWG II) oraz Piotra Zelenta i Tomasza Zygmunta (EWG III).

CZYTAJ DALEJ

Za nami jesienna przerwa reprezentacyjna. Szczypiorniści PGNiG Superligi wrócą do rozgrywek już na początku listopada. Energa Wybrzeże Gdańsk we własnej hali podejmie wówczas Zagłębie Lubin. Mimo ponad dwutygodniowej przerwy, nie ma mowy o jakimkolwiek rozleniwieniu.

CZYTAJ DALEJ

Mecze Energi Wybrzeża Gdańsk i Chrobrego Głogów zawsze są pełne emocji. Nie inaczej było i tym razem. Kibice zebrani w głogowskiej hali byli świadkami spotkania dwóch walczących o każdy milimetr boiska drużyn. Ostatecznie górą byli gospodarze.

CZYTAJ DALEJ

Cel szczypiornistów Energi Wybrzeże na październik? Komplet zwycięstw. Póki co, podopieczni Marcina Lijewskiego wykonali dwa z trzech kroków. Tuż przed przerwą reprezentacyjną czeka ich jeszcze jedno, bardzo trudne spotkanie.  W środę zmierzą się w Głogowie z miejscowym Chrobrym.

CZYTAJ DALEJ