Szczypiorniści Energi Wybrzeża na ostatniej prostej rozgrywek zapewnili sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze. Na zakończenie, we własnej hali, rozegrają jeszcze Derby Trójmiasta. Mimo, iż są pewni gry w najwyższej klasie w przyszłym sezonie, nie ma mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu. Gdańszczanie chcą godnie podziękować swoim kibicom za cały sezon. Decyzją Komisarza Ligi zmianie uległa godzina rozegrania spotkania – rozpocznie się o godz. 18.30.

CZYTAJ DALEJ

Mecze gdańszczan ze Stalą Mielec zawsze dostarczają wielu emocji. Nie inaczej było w 9. serii Rundy Spadkowej. Po niezwykle wyrównanych zawodach czerwono – biało – niebiescy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i są już pewni pozostania w najwyższej klasie rozgrywkowej!

CZYTAJ DALEJ

Do końca rozgrywek zostały dwie serie. Tabela grupy spadkowej wciąż jest bardzo płaska i, jak do tej pory, tylko dwie drużyny są pewne utrzymania. Niestety, wśród nich nadal nie ma Energi Wybrzeża Gdańsk. Czerwono-biało-niebiescy w sobotę zmierzą się ze Stalą Mielec.

CZYTAJ DALEJ

Stawka tego meczu była ogromna. Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk mogli znacznie poprawić swoją sytuację w tabeli. Szczecinianie zaś mogli zapewnić sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Ostatecznie, na swoją korzyść rozstrzygnęli go goście, którzy zwyciężyli 25:27.

CZYTAJ DALEJ

Kapituła Superligi, złożona z 13 dziennikarzy sportowych, nominowała do Gladiatorów 2019 – tytułu dla najlepszych zawodników i trenerów sezonu. Zwycięzców poznamy bezpośrednio po rewanżowym meczu finałowym 25.05 – podczas uroczystej ceremonii wręczenia Gladiatorów. Dwukrotnie nominowany został Adrian Kondratiuk – kategoria Zawodnik Sezonu i Środkowy Rozgrywający. Nominację do Gladiatora Publiczności otrzymał zaś Paweł Salacz – zwycięzcę tej kategorii wybiorą kibice.

CZYTAJ DALEJ

To już ostatnia prosta rozgrywek rundy spadkowej. Przed podopiecznymi Thomasa Orneborga jeszcze trzy spotkania, w tym dwa przed własną publicznością. Na początek, w środę 15 maja, zmierzą się z Sandra SPA Pogonią Szczecin.

CZYTAJ DALEJ

Sezon PGNiG Superligi 2018/2019 dobiega końca. Przed nami najważniejsze rozstrzygnięcia rozgrywek, także te indywidualne. Kapituła PGNiG Superligi zbierze się 11 maja, żeby nominować najlepszych zawodników i trenerów do Gladiatorów 2019.

CZYTAJ DALEJ

Stawka meczu rozgrywanego w Lubinie była ogromna. Do końca rundy spadkowej zostało już bardzo niewiele i oba zespoły bardzo liczyły na zwycięstwo. Spotkanie obfitowało w emocje i walkę. Ostatecznie chłodniejsze głowy w końcówce zachowali szczypiorniści Energi Wybrzeża, którzy zwyciężyli 24:28. Tym samym przeskoczyli w tabeli Zagłębie Lubin i Arkę Gdynia. 

CZYTAJ DALEJ

Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk przegraną z Energą MKS Kalisz mocno skomplikowali swoją sytuację w tabeli rundy spadkowej. Margines błędu jest już niemal zerowy. W środę kolejne ważne spotkanie. Tym razem udadzą się do Lubina.

CZYTAJ DALEJ

Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk w rundzie zasadniczej wygrali z Energą MKS Kalisz dwa razy. Te najważniejsze zwycięstwa, bo w fazie spadkowej, na swoim koncie zapisali jednak kaliszanie. W sobotnim meczu zwyciężyli w Gdańsku 27:30.

CZYTAJ DALEJ