Sztafeta Nadziei 2017 z Wybrzeżem Gdańsk

1 kwietnia 2017

Jak co roku, serdecznie zapraszamy na Sztafetę Nadziei na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Już po raz siódmy w Galerii Bałtyckiej każdy może pobiec i pokręcić kilometry na rowerach. Cała akcja trwa 24 h, co symbolizuje wielkie poświęcenie tych, którzy 24 h na dobę, przez okrągły rok czuwają przy swoich podopiecznych. Tradycyjnie akcję aktywnie wspierają zawodnicy Wybrzeża Gdańsk.

Sztafeta Nadziei odbywa się w dniach 1-2.04.2017 r. w Galerii Bałtyckiej. Na specjalnie przygotowanych bieżniach i rowerkach stacjonarnych trwa 24-godzinna sztafeta. To przeniesienie i adaptacja na polski grunt akcji charytatywnej zainicjowanej w 2008 r. na Wyspach Brytyjskich. 24 h wysiłku fizycznego symbolizują i zwracają uwagę na ogromny wysiłek wolontariuszy, opiekunów i pielęgniarek, które są zawsze na posterunku i opiekują się swoimi podopiecznymi.

W niedzielę, 2 kwietnia, między 10.30 a 11.30 do akcji dołączą się także zawodnicy Wybrzeża. Na specjalnie przygotowanych bieżniach i rowerkach będziecie mogli spotkać Piotra Papaja, Michała Bednarka i Pawła Salacza, a także maskotę zespołu – ARCO. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej.