Zarząd klubu Torus Wybrzeże Gdańsk informuje o tymczasowym odwołaniu wszelkich treningów oraz sparingów

5 sierpnia 2020

Jeden z juniorów, który kilka dni temu trenował z naszą drużyną, miał styczność z osobą przebywającą obecnie na kwarantannie ze względu na kontakt z zakażonym koronawirusem. W związku z powyższą sytuacją, decyzją zarządu, drużyna Torus Wybrzeża Gdańsk została bezzwłocznie poddana samoizolacji.

Decyzja została podjęta również ze względu na zwiększoną liczbę zachorowań wśród społeczności. Zarząd kieruje się troską o zdrowie zawodników i chęcią zniwelowania ryzyka zarażeniem w drodze na sparingi i podczas przymusowych przerw obiadowych, noclegów i kontaktów z pozostałymi drużynami.

– Sytuacja jest ciężka, ale budujący jest fakt z odpowiedzialności zawodników. Junior, który kilka dni temu trenował z naszymi zawodnikami, zachował się wzorowo i poinformował nas o zagrożeniu, dzięki temu mogliśmy wdrożyć swoje procedury i zabezpieczyć zawodników. Junior od kilku dni nie trenuje już z nami i został też odizolowany od drużyny. Dodatkowo podjęliśmy decyzję o samoizolacji zawodników i monitoring ich zdrowia. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań wrócą do treningów – powiedział Damian Wleklak, menedżer zespołu.

Pozostali zawodnicy czują się dobrze, a ich stan zdrowia nie wskazuje żadnych objawów.