Superliga sp. z.o.o. przedłużyła umowę partnerską z firmą STATSCORE, która od sezonu 2017/2018 jest oficjalnym dostawcą ekskluzywnych danych i statystyk dla PGNiG Superligi, a od sezonu 2019/2020 także dla PGNiG Superligi Kobiet. STATSCORE to największa polska firma dostarczająca dane sportowe oraz specjalistyczne oprogramowanie z zakresu statystyk meczowych. CZYTAJ DALEJ

Pierwsze derby miast portowych w sezonie 2021/22 PGNiG Superligi okazały się szczęśliwe dla Torus Wybrzeża Gdańsk. Mecze z Sandra Spa Pogonią Szczecin zawsze trzymały w napięciu do ostatnich sekund, a często o wygranej decydowała jedna bramka. Tym razem było inaczej. Szczypiorniści Mariusza Jurkiewicza od samego początku dyktowali swoje warunki gry i do samego końca utrzymali wysoki poziom koncentracji, co zaowocowało zwycięstwem 33:27 i premierowymi punktami w lidze. CZYTAJ DALEJ

Derby miast portowych zawsze dostarczały pełnej gamy doznań sportowych. Gdy spotykały się ekipy Sandra SPA Pogoni Szczecin z Torus Wybrzeżem Gdańsk iskry leciały przez pełne 60 minut. Tym razem… było inaczej! Od początku do końca to szczypiorniści Mariusza Jurkiewicza dyktowali swoje warunki gry i już przed przerwą zbudowali sporą przewagę, która pozwoliła im odnieść efektowną wygraną 33:27. Dla gdańszczan to premierowa wygrana w sezonie 2021/22 PGNiG Superligi. CZYTAJ DALEJ

W trzeciej serii PGNiG Superligi dojdzie do derbów dwóch zespołów z miast portowych, czyli Torus Wybrzeża Gdańsk oraz Sandra SPA Pogoni Szczecin. Oba zespoły wciąż czekają na pierwsze punkty po dwóch pierwszych porażkach. Która z nich odniesie premierowe zwycięstwo, dowiemy się już jutro (18.09.2021 r.) o godzinie 19:30. Transmisja w Emocje.TV. CZYTAJ DALEJ

W sobotni wieczór (11.09.21 r.) szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk po raz pierwszy zaprezentowali się przed własną publicznością. W drugiej kolejce PGNiG Superligi do trójmiasta przybyli wicemistrzowie Polski i dlaczego nimi są, udowodnili na parkiecie w hali AWFiS-u. W pierwszej części gracze Mariusza Jurkiewicza toczyli bardzo wyrównany bój z utytułowanymi przeciwnikami, jednak po zmianie stron grę dyktowali „Nafciarze”. Ich licznik zatrzymał się na 37 bramkach przy 25 po stronie czerwono-biało-niebieskich. CZYTAJ DALEJ

W spotkaniu Dawida z Goliatem obyło się bez niespodzianki. Orlen Wisła Płock pewnie i wysoko pokonała drużynę Torus Wybrzeża 37 do 25. Przez pierwszą połowę trwała zacięta walka o każdą bramkę (15:19), jednak doświadczenie i ogranie gości w meczach o stawkę było kluczowe i „Nafciarze” nie stracili kontroli nad wynikiem. Z bardzo dobrej strony gdańskiej publiczności pokazał się Krzysztof Komarzewski – MVP spotkania. CZYTAJ DALEJ

W drugiej serii spotkań PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych wicemistrzowie Polski z Płocka zagrają w Gdańsku z Torus Wybrzeżem. To drugi klub z województwa pomorskiego na drodze „Nafciarzy” po MMTS-ie Kwidzyn, ale plan jest taki sam: komplet punktów. Czy gdańszczanie będą w stanie powstrzymać Krzysztofa Komarzewskiego, który wypłynął na szerokie wody właśnie w barwach Wybrzeża? Początek meczu o godzinie 19:00 (11.09.2021 r.). CZYTAJ DALEJ

Na otwarcie sezonu piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk ulegli zespołowi prowadzonemu przez Bartosza Jureckiego, czyli Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski 23:26. Mecz był bardzo wyrównany w zasadzie przez pełne 60 minut, a o zwycięstwie gospodarzy przesądziła lepsza skuteczność pod gdańską bramką. Swój debiut w czerwono-biało-niebieskich barwach zaliczył pozyskany z Łomży Vive Kielce bramkarz Miłosz Wałach i należy go odnotować jako bardzo udany (w I połowie skuteczność jego obron wynosiła 55%). CZYTAJ DALEJ

Torus Wybrzeże Gdańsk na inaugurację rozgrywek ligi polskiej uległo Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski 23:26. Rywalizacja o premierowe 3 punkty rozstrzygnęła się w końcówce drugiej połowy, w której więcej argumentów mieli po swojej stronie gracze Bartosza Jureckiego, przede wszystkim pod bramką gdańskiej drużyny. Debiut w barwach Wybrzeża zanotował Miłosz Wałach, jeden z najlepszych zawodników na boisku. CZYTAJ DALEJ

W końcu się doczekaliśmy! Wracają emocje sportowe na najwyższym poziomie, a wraz z nimi do gry gotują się już piłkarze ręczni Torus Wybrzeża. W pierwszej kolejce PGNiG Superligi gdańszczanie będą podejmowani przez niezwykle groźny zespół Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Początek tego spotkania o godzinie 18:00. Transmisja w Emocje.TV. CZYTAJ DALEJ