Przez niemalże 56 minut portowych derbów w PGNiG Superlidze na prowadzeniu w Gdańsku była drużyna Sandry Spa Pogoni Szczecin. Na początku drugiej połowy straty Torus Wybrzeża wynosiły już 7 bramek i niewiele wskazywało na to, że coś w tym obrazie może się pozmieniać. Na kwadrans przed końcem różnica goli zaczęła powoli topnieć, aby na 12o sekund przed ostatnią syreną zupełnie zniknąć. Pierwsze prowadzenie Torus Wybrzeże objęło w 58′ i po raz kolejny w tym sezonie odwróciło losy meczu o 360 stopni na swoją korzyść i zwyciężyło „Portowców” 29:27. CZYTAJ DALEJ

Spokojne sobotnie popołudnie z PGNiG Superligą zamieniło się w Gdańsku w prawdziwą batalię do ostatniej kropli potu. Gracze Torus Wybrzeża przez niemal 55 minut walczyli o powrót do życia w meczu z Sandrą SPA Pogonią Szczecin, która od samego początku prowadziła kilkoma bramkami. Pierwsze prowadzenie gospodarze objęli w 58 minucie i gdy tylko dopięli swego, nie oddali go już do samego końca. Wybrzeże 29:27 Pogoń. CZYTAJ DALEJ

W 16. kolejce PGNiG Superligi w Gdańsku dojdzie do derbów „miast portowych”: Torus Wybrzeże będzie podejmowało we własnej Sandrę SPA Pogoń Szczecin. Dla obu drużyn będzie to okazja do zdobycia pierwszych punktów w rundzie rewanżowej i poprawienia swojej sytuacji w ligowej tabeli, która zwłaszcza w dolnych rejonach jest bardzo napięta i wyrównana. Początek starcia o godzinie 13:00 w sobotę (6 marca). Transmisja w Emocje.TV. CZYTAJ DALEJ

W 15. kolejce PGNiG Superligi Torus Wybrzeże Gdańsk udało się do dalekiego Kalisza, aby zmierzyć się z tamtejszą drużyną Energą MKS-u. Poprzedni pojedynek obu zespołów rozstrzygnął się dopiero w serii „siódemek”, jednak otoczeni swoimi murami kaliszanie od samego początku starcia rewanżowego narzucili przyjezdnym swoje warunki. Prowadzili w meczu od pierwszego gwizdka i nie oddali go do samego końca, kończąc batalię z siedmioma bramkami zapasu – 30:23. CZYTAJ DALEJ

Kalisz to jeden z najbardziej wymagających terenów w całej PGNiG Superlidze. Przekonali się o tym w czwartkowe (25 lutego) popołudnie piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk. Podopieczni Krzysztofa Kisiela chcieli wziąć odwet za pierwszą rundę, kiedy to ulegli w serii rzutów karnych z MKS-em, pomimo tego że prowadzili przez całe spotkanie. Szczypiorniści Tomasza Strząbały szybko rozwiali wątpliwości, który zespół tego dnia jest lepiej dysponowany i od startu do zakończenia nie pozwolili sobie odebrać tej pewności. Energa MKS Kalisz – Torus Wybrzeże Gdańsk 30:23. CZYTAJ DALEJ

Na inaugurację 15. serii PGNiG Superligi piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk będą podejmowani przez niezwykle groźną ekipę Energi MKS-u Kalisz. Oba zespoły zaliczyły trudny początek rundy rewanżowej i dlatego celują w trzy punkty. Poprzednia bezpośrednia konfrontacja ligowa rozstrzygnęła się dopiero w konkursie „siódemek”, więc i tym razem można się spodziewać zaciętego meczu do ostatniej sekundy. Początek o godzinie 18:00 (25 lutego). Transmisja w Emocje.TV. CZYTAJ DALEJ

Pomimo zaledwie 12-osobowego składu, w którym Łomża Vive Kielce przyjechała na mecz do Gdańska z Torus Wybrzeżem, nie było w sobotnie (20 lutego) południe niespodzianki w PGNiG Superlidze. Mistrzowie Polski wygrali 33:26, chociaż po pierwszych 30 minutach o jedną bramkę więcej mieli na swoim koncie gracze Krzysztofa Kisiela (14:13). Gdańszczanie pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie i taki występ powinien przełożyć się na lepszą grę w kolejnych starciach (najbliższe z MKS-em Kalisz). CZYTAJ DALEJ

W sobotnie (20 lutego) południe do 14. serii PGNiG Superligi przystąpiły zespoły Torus Wybrzeża Gdańsk oraz Łomży Vive Kielce. Do przerwy mieliśmy powtórkę sprzed roku, kiedy Torus Wybrzeże prowadziło w Gdańsku z mistrzami Polski (14:13) przed zmianą stron. Po przerwie faworyzowani goście potwierdzili wszystkie swoje atuty odrabiając straty z nawiązką i nadal pozostają jedyną niepokonaną drużyną w PGNiG Superlidze. Torus Wybrzeże vs Łomża Vive 26:33. CZYTAJ DALEJ

Już w najbliższą sobotę (20 lutego) o godzinie 13:00 piłkarze ręczni Torus Wybrzeża będą podejmowali w hali AWFiS-u aktualnych i niekwestionowanych mistrzów Polski – Łomżę Vive Kielce. Spotkanie ma swojego oczywistego faworyta, który tylko w miesiącu lutym wybiegał na parkiet sześciokrotnie. Starcie z Wybrzeżem będzie zatem ich siódmym pojedynkiem i tylko kieleccy gracze mogą odpowiedzieć na pytanie, czy będą w stanie wytrzymać takie natężenie pracy w bardzo krótkim czasie. CZYTAJ DALEJ

Na jednym spotkaniu zakończyli swoją tegoroczną przygodę z Pucharem Polski piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk. W potyczce ćwierćfinałowej z Grupą Azoty Tarnów losy awansu ważyły się więcej niż do ostatniej minuty, ponieważ wynik rozstrzygnięto dopiero w serii rzutów karnych, które lepiej wykonywali podopieczni Patrika Liljestranda (5:6). Tym samym uzyskali promocję do 1/2, a gdańszczanie mogą w pełni poświęcić się zmaganiom ligowym. CZYTAJ DALEJ